fb-at-work

FB@Work – Nový Facebook stvorený na prácu

Ak vás šéf nachytá počas pracovnej doby na Facebooku, pravdepodobne máte problém. Napriek výskumom, ktoré jasne hovoria že Facebook produktivitu práce zvyšuje (Áno, fakt. Zvyšuje. Viac info tu.), šéf bude na vás asi naštvaný.

To sa však už onedlho možno zmení. Podľa serveru Techcrunch sa v Londýnskej kancelárii tejto sociálnej siete práve usilovne pracuje na tzv. FB@WORK – na Facebooku, ktorý bude stvorený pre prácu.

Neviem ako vám, ale mne to príde ako geniálny nápad…

Facebook už dávno nie je iba na hranie, vďaka funkciám ako skupiny, chat, eventy a dokonca teraz aj videohovory, sa na ňom dá aj pracovať. Zatiaľ to síce nie je úplne užívateľsky príjemné, ale schválne… Koľko krát ste za poslednú dobu poslali kolegovi Facebook správu namiesto mailu? Ja si uvedomujem, že to robím relatívne často…

“Každý zamestnanec Facebooku používa Facebook na prácu. Väčšina našej komunikácie a plánovanie ide cez správy a skupiny. Myslím si, že by bolo prirodzené, keby takto pracovali aj iné firmy inde vo svete. Je to naozaj rýchly a efektívny spôsob ako pracovať.” – hovorí jeden z bývalých zamestnancov (zdroj). Myslím, že niečo na tom bude… A rozhodne sa na pracovnú verziu Facebooku teším.

A čo vy? Viete si predstaviť, že za pár mesiacov alebo rokov budeme na Facebooku aj pracovať? Nahradí Facebook email? Alebo sa pod názov FB@WORK skrýva iba akási konkurencia pre LinkedIn?

Stiahnite si zdarma ebook

Pripojte sa k viac ako 5000 ľuďom, ktorí zdarma dostávajú čerstvé články hneď ako sú publikované. A navyše dostanete ebook s výberom najpopulárnejších článkov a veľmi účinný nástroj na nastavenie priorít v podobe jednoduchej A4-ky.

Comments 2

  1. Svetlana Margetova

    Ano aj podla mna by sa dal FB vyuzivat idealne na pracu, ja polovicu meetingov a pracovnych veci riesim v nasej FB private skupine, zdielam dokumenty a chat s viacerými ludmi, az na to UI, ktore posobi trochu rusivo, je to fajn

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *