OmmWriter: Píšte v kľude a s radosťou

Absolútna pohoda a totálna koncentácia - to je OmmWriter.
autor: Andrej Mikula

Existuje mnoho spôsobov, ako zachytiť myšlienku. Po stáročia sa ľudia spoliehali na obyčajné pero a papier. Na tomto médiu boli zachytené najvýznamnejšie literárne diela našej doby, skeče kreatívnych vynálezov nielen Leonarda da Vinciho a nádherná hudba.

S nástupom moderných technológií sa unikátne spojenie človek-papier niekam stratilo. Užasná tvorivá voľnosť bola naraz prerušená stovkami blikajúcich tlačítok.

Ak ste niekedy skúšali napísať svoje myšlienky do akéhokoľvek moderného textového editoru, pravdepodobne ste zistili, že sústrediť sa v takomto prostredí je takmer nemožné. Odvšadiaľ na nás svieti príliš veľa rušivých impulzov. Načo mi je kontrola gramatiky, škaredé podčiarkovanie slov a zbytočné nastavovanie zarovnávania, keď sa proste len snažím zhmotniť svoje myšlienky?

Vďaka jednému komentátorovi na tomto blogu som sa dostal k absolútne skvelému nástroju, za čo mu týmto spôsobom chcem poďakovať.

Reč je o textovom editore OmmWriter. Nedá sa tu meniť písmo, ale DÁ SA PÍSAŤ!

OmmWriter je tak trochu o návrate k základom. Jeho vývojári sa snažili do maximálnej možnej miery stimulovať naše sústredenie. Odstránili všetky zbytočnosti a pridali prvky, ktoré výrazne podporujú koncentráciu a kreativitu. Moja obľúbená funkcia je možnosť nastaviť si príjemné ukľudňujúce pozadie, ambient zvuky v pozadí a dokonca aj zaujímavé zvuky ťukania klávesnice, ktoré vám môžu pripomínať napríklad staromódny písací stroj.

OmmWriter Dana je dostupný zatiaľ len pre platformu Mac.
Minimálne software požiadavky: Mac OS X 10.5 alebo vyšší
Cena: základna verzia zdarma, plná verzia 4.11 USD
Viac info na: www.ommwriter.com

Ďalšie články na tému: 

Vyskúšajte 5-dňovú time management výzvu

Copyright TimeManagement.sk 2020
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram