ASAP: Čo to je?

Skratka ASAP pochádza z anglického "As Soon As Possible", a znamená to "Tak skoro, ako je to možné".
autor: Andrej Mikula

Vo firmách a korporáciách sa takto označuje deadline, kedy už včera bolo neskoro a treba niečo urobiť okamžite.

V bežnej praxi sa však často stáva, že ASAP úlohy sú skor tie, ktoré pred sebou tlačíme a odkladáme ich na neurčito. Platí, že ASAP úlohu je jednoduchšie zadať, ako ju urobiť.

Problémom je že takmer každý považuje svoj vlastný problém za tú top prioritu a preto od ostatných požaduje riešenie ASAP. Preto sa stáva, že ľudia pracujúci na technickej podpore sa bežne dívajú na desiatky ak nie stovky tzv. "ticketov" a všetky ich treba urobiť ASAP.

Takmer každý email je dnes už zakončovaný obligátnou vetičkou: "Poprosím o odpoveď ASAP." Z pomerne dobrého a presného označenia úloh s najvyššiou prioritou sa tak dnes táto skratka stáva skôr predmetom vtipov.

Zlé jazyky hovoria, že v mnohých firmách a pre mnohých ľudí ASAP neznamená "čím skôr" ale niečo úplne iné - "August, September alebo Potom..." :) V angličtine je to prípadne "Always Say a Prayer" :)

Ak máte pred sebou kopu úloh, ktorých deadline je ASAP a neviete kde začať, možno Vám pomôže tento článok o prokrastinácii alebo tento o perfekcionizme.

Ďalšie články na tému: 

Vyskúšajte 5-dňovú time management výzvu

Copyright TimeManagement.sk 2020
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram