Ako na Facebooku schovať celý news feed

News feed je zdrojom vyrušení. Ako ho celý dať preč?
autor: Andrej Mikula

Schválne, čo vám na Facebooku zaberá najviac času? Myslím si, že je to jednoznačne "čekovanie" statusov, komentárov a lajkovanie vecí, ktoré pridali na Facebook vaši kamaráti.

Zmysel, respektívne nezmysel, tejto aktivity je vám asi jasný. Inak by ste nečítali tento článok :)

Bohužiaľ, dnes sa už len tak ľahko nedá prestať chodiť na Facebook. Veľa mojich kamarátov totiž vymenilo emaily a smsky za Facebook chat. Možno preto, že písať na klávesnici je pohodlnejšie ako ťukať do mobilu a možno aj preto, že si myslia, že ma tam skôr zastihnú. Predsa len... Facebook netreba nabíjať, zato iPhone musí byť na nabíjačke v jednom kuse :)

Je vám táto situácia povedomá?

Hodiny ukazujú 14:02. Idete na Facebook kvôli tomu, aby ste napísali správu svojmu kamarátovi. Zrazu si uvedomíte, že odbili tri hodiny a žiadnu správu ste samozrejme neposlali, pretože vás vyrušilo milión iných statusov, komentárov, virálnych youtube videí. A vy ste stratili kopu času zbytočnosťami...

Ako z toho von?

Veľmi jednoducho. Nainštalujte si doplnok do prehliadača Chrome, ktorý sa volá NewsFeed Erradicator. Nechcem to kostrbato prekladať do slovenčiny, pretože presný preklad nie je dôležitý.

Dôležité je, čo je NewsFeed erradicator dokáže. Tento doplnok robí iba jednu vec a robí ju dokonale: schová news feed (to je tá časť v strede, kam sa píšu statusy a komentuje)

Takže potom váš Facebook vyzerá asi takto

fb-newsfeedVidíte? Žiadny "news feed", čiže nič, žiadne statusy, čo by vám kradli čas...

Pridanou hodnotou tiež môže byť, že namiesto statusov sa vám zobrazuje motivačný výrok o produktivite, ale po pravde... Na tom mi až tak veľmi nezáleží. Kľudne to mohli nechať úplne prázdne, pretože aj keď inšpiratívne výroky sú fajn, nikdy za vás prácu neurobia...

NewsFeed Erradicator je doplnok do prehliadača Chrome. Ak nepoužívate Google Chrome, mali by ste. Ak nie preto, že to je jeden z najspoľahlivejších a najrýchlejších prehliadačov, tak pre tisíce doplnkov, ktoré zefektívnia Váš pobyt na internete.

Ako Newsfeed Erradicator nainštalovať

  1. Stiahnite si prehliadač Google Chrome.
  2. Choďte do tzv. Chrome Web Store a vyhľadajte Newsfeed Erradicator.
  3. Vpravo hore kliknite na zelené tlačítko "Pridať do Chrome / Add to Chrome"
  4. Hotovo :)
  5. Ak by ste chceli tento doplnok opäť vypnúť, a opäť vidieť všetky status na Facebooku stačí ísť do Chrome - Nastavenia - Rozšírenia - vyhľadajte v zozname rozšírení Newsfeed Erradicator a kliknite zrušte zaškrtávacie políčko "Povolené"

Foto: marcopako (flickr)

Ďalšie články na tému: 

Vyskúšajte 5-dňovú time management výzvu

Copyright TimeManagement.sk 2020
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram