Microsoft To Do

Microsoft má vlastnú to do list appku. Je lepšia ako Wunderlist?

Andrej Mikula Aplikácie 7 komentárov

Wunderlist je bezpochyby najpopulárnejšia to do list aplikácia, ktorá si získala takú veľkú obľubu, že sa ju technologický gigant Microsoft rozhodol odkúpiť. Teraz Microsoft nahradil Wunderlist svojou vlastnou to do list appkou, ktorú nazval veľmi príznačne: Microsoft To Do.

Je Microsoft To Do lepší ako Wunderlist? To záleží na tom, ktoré funkcie sú pre vás podstatné. Pre mňa osobne rozhodne áno.

A dokonca si dovolím povedať, že je to momentálne najlepšia appka na trhu. Aj keď trh je v tomto prípade zvláštne slovo, pretože Microsoft To Do je dostupný zdarma.

Microsoft To Do sa mi páči, pretože má jednu „killer“ funkciu, ktorú nemá nikto iný.
Veľmi veľa funkcií mu stále chýba, avšak tá nie je pre mňa natoľko podstatná, ako táto… Schválne, aký je hlavný dôvod existencie to do list aplikácie? Prečo bola vytvorená? No predsa preto, aby sa tam jednoducho plánovali a škrtali úlohy. A práve škrtanie úloh má Microsoft To Do vyriešené tak, ako žiadna iná Windows alebo webová aplikácia.

Každá konkurenčná aplikácia vrátane Wunderlistu funguje tak, že keď úlohu odškrtnene, zmizne z vášho zoznamu úloh. Správanie, ktoré nepochopím a preto som sa až doteraz vždy radšej používal pero a papier.

Keď máte to do list napísaný na papieri, a škrtnete v ňom nejakú úlohu, tá úloha je logicky naďalej viditeľná . A vy môžete mať dobrý pocit z toho, ako z úloh ubúda- Ako ich postupne jednu za druhou škrtáte. Keď však úloha zmizne niekam do preč, tento pocit satisfakcie kompletne zmizne.

Na druhej strane je pravda, že Wunderlist má oveľa viac funkcií ako Microsoft To Do.
Sú však potrebné? Je naozaj také nevyhnutné používať kolaboratívne zoznamy, záložky, podúlohy a hviezdičkovanie úloh? Myslím si, že nie… Ak potrebujete riadiť projekt a spolupracovať s ostatnými ľuďmi, existuje milión lepších aplikácií ako Wunderlist. Za všetky spomeniem iba Trello, Basecamp (mimochodom majú novú cenovú politiku, ktorá je fakt zaujímavá) a Teamwork.

Záložky a podúlohy síce znejú fajn, ale rozhodne to nie je funkcia, bez ktorej by som nevedel žiť. A ak potrebujete nejakú úlohu označiť ako dôležitú, dajte si pred ňu jednoducho výkričník. Ak je veľmi dôležitá, dajte si tri výkričníky.

Pohľad na „Môj deň“ je fakt dobrý nápad…
Microsoft To Do prichádza s inováciou, ktorú zatiaľ nikto iný nepoužil. Veľa iných aplikácií má špeciálny zoznam „Dnes“, kam si proste naplánujete úlohy na dnes, ale Microsoft to spravil trošku inak a podľa mňa veľmi správne.

Microsoft To Do totiž tento zoznam každý deň „vymaže“. Každé ráno tak môžete začať „s čistým stolom“ pomocou zobrazenia Môj deň. Môžete tak v kľude rozmýšľať a plánovať, čo chcete dnes dosiahnuť. Nič vás neruší.

Čo sa stalo so starými úlohami, ktoré ste si naplánovali včera a nestihli ste ich dokončiť? Samozrejme, že sa nevymažú úplne. Jednoducho sa len vrátia späť do svojho zoznamu a ak chcete, môžete ich jedným klikom vrátiť všetky späť do „Môjho dňa“. Celkom cool, nie?

V jednoduchosti je krása
Microsoft To Do toho zatiaľ veľa nevie, ale to, čo vie, robí dokonale. A práve preto ho momentálne skúšam používať. Je to fakt jednoduchá aplikácia, je dostupná zdarma, hovorí po slovensky a je dostupná na Windowse, Androide, Macu a ako webová aplikácia.

Ak ste pravidelným používateľom Wunderlistu, môžete vyskúšať špeciálny importovací nástroj, ktorý celú vašu agendu elegantne nasype do To Do.

Oficiálna stránka:
Microsoft To Do (Cena: zdarma)

Komentáre 7

 1. Ahojte, ja som skalný používateľ Wunderlist, ktorý má možnosť zobrazenia dokončených úloh. Uvedomil a zobrazil som si to až pri čítaní tohoto článku. Pocit satisfakcie z dokončených úloh je späť a naďalej zostávam verný Wunderlistu. Díky :-)

 2. Plánovať a škrtať úlohy vie predsa aj TASKS, čo je pre mňa ta najlepšia aplikácia. A to som ich v Skúšam fakt veľa kým som našiel co mi sedí. A vie to aj obyčajný Google plánovač uloh v Chrome.

 3. Microsoft To Do som začal nedávno používať a zatiaľ sa mi páči.
  Neviete náhodou, na čo je tam list s názvom „To-Do“? Aký bol asi úmysel jeho používania?

  1. Post
   Author

   Ďakujem Vám veľmi pekne za komentár na stránke TimeManagement.sk. List „To Do“ je tam kvôli tomu, lebo je to ten jeden hlavný zoznam nápadov. Iné aplikácie to volajú „Inbox“. Ja to používam tak, že do „To Do“ si spisujem nápady a potom ich postupne plánujem do jednotlivých zoznamov. Ale všetko nové ide najprv do To Do, okamžite ako mi úloha napadne, a až potom pri večernom plánovaní ide do príslušného listu a dátumu.

 4. Ja používam dlhšiu dobu Any.DO To Do aplikáciu, ktorá mi vyhovuje najviac. Je jednoduchá, rýchla a prehľadná. Síce si nemôžete preposielať úlohy z mailu (alebo o tom aspoň neviem) ako vo Wunderliste ale to som aj tak veľmi nepoužíval. Taktiež ako spomínate v článku po odškrknutí dokončenj úlohy sa úloha nevymaže a zostane vyditeľná. Na konci dňa môžete vyčistiť zoznam dokončených úloh tiež jednoducho – zatirasť telefónom a je hotovo :-)

 5. Mám radši Todo.txt či Org Mode, jsou založeny na úkolech, psané v prostém textu. A txt soubory mají výhodu, že tu budou vždy. Což o MS To Do říct nemůžeme, že?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *