Prečo time management techniky nefungujú

Golfová loptička poskytuje dokonalú spätnú väzbu. Vždy dopadne tam, kam ju odpálite... Túto vetu vyslovil zakladateľ moderného koučovania Sir John Whitemore. Pre mňa tento výrok znamená, že čokoľvek urobíte, vždy dosiahnete taký výsledok, aký si na základe danej akcie zaslúžite.
autor: Andrej Mikula

Keby sme hrali golf a loptička nám padne do vody, je to preto, že sme ju tam odpálili. Nie preto, že sme mali smolu. Čo bráni ľuďom plniť si svoje ciele? Prísť vždy na schôdzku na čas? Doťahovať veci do konca? Urobiť úspešnú prezentáciu? Uzavrieť obchod? Väčšina ľudí si myslí, že nevie ako na to. A že keby vedeli ako na to, budú nezastaviteľní...

Myslia si, že im chýba nejaká zručnosť.

Niekedy to môže byť pravda, ale...

Takmer všetci chceme byť úspešní. Niektorí ľudia čítajú články na internete, niektorí vyrážajú do kníhkupectiev, kupujú si knihy o osobnom rozvoji a niektorí chodia na rôzne semináre, tréningy a výcviky.

Otázkou je, či len toto stačí na dosiahnutie úspechu... Odpoveď je jasná. Nestačí!
Prečítajte si aj: 8,5 každodenných pravidiel úspechu.

Nestačí len čítať knihy, ale treba aj makať. Podobnú vetu vyslovil vo svojej motivačnej nahrávke Ivo Toman. Dovolím si pána Tomana trochu doplniť...

  1. Prvý krok je nabrať znalosti: prečítať knihy, internet alebo vypočuť si seminár.
  2. Druhý krok je začať používať tieto veci v praktickom živote.
  3. A tretí a kritický krok je rozmýšľať inak o sebe a o veciach, ktoré robím.

Golfová loptička poskytuje dokonalú spätnú väzbu. Vždy padne tam, kam ju odpálite. Nestačí vedieť akou silou a pod akým uhlom a v akom postoji odpáliť golfovú loptičku, aby padla do jamky. To vedia v podstate všetci. Najdôležitejšie je byť pred úderom dostatočne v pohode, aby sme daný úder odpálili presne tak, ako zamýšľame.

Každá zložka ľudského života má dve časti: vnútornú a vonkajšiu.

To, čo si o sebe myslíme, je nesmierne dôležité. Ak sami seba vnímame ako neschopného človeka, žiadna time management technika nám nepomôže. Znie to ako to najväčšie klišé, ale nikdy nedosiahnete úspech, ak si nebudete dostatočne veriť.

William James, významný americký psychológ, považuje za najväčší objav 20-teho storočia to, že sme schopní ovplyvniť vonkajšie aspekty svojho života jednoducho tým, že zmeníme naše myšlienky. Prečítajte si túto vetu prosím ešte raz, pretože môže zmeniť váš život.
Mohlo by vás zaujímať: Ako umlčať svojho vnútorného kritika.

Váš vonkajší svet je odrazom vášho vnútorného svet. To, čo sa deje vo vašej hlave, má najvýraznejší vplyv na váš úspech. Ľudia s rovnakým vzdelaním, v rovnakej vekovej skupine, podobným zázemím a z rovnakého mesta majú úplne rozdielne životy. Pretože ten jeden rozmýšľa o sebe a o veciach inak!

Je predsa logické, že náš život ovládajú naše myšlienky.

Chováme sa podľa toho, aký máme názor na určité kľúčové otázky života. Jednoducho... Týmto článkom chcem povedať, že nemusíte prečítať všetky knihy o time managemente, čakať na moje ďalšie články... Začnite hneď teraz myslieť inak a aplikovať to, čo už viete. A zmente svoj život, pretože to je možné.

Ďalšie články na tému: 

Vyskúšajte 5-dňovú time management výzvu

Copyright TimeManagement.sk 2020
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram