TACAMP - Ta výborne bolo v Košiciach!

Neformálna študentská konferencia TACAMP bola jasným dôkazom pre všetkých pochybovačov o tom, že keď človek chce, všetko je možné.
autor: Andrej Mikula

Teraz budem trochu generalizovať, ale naozaj iba trochu... Celé Slovensko neustále hovorí "to sa nedá". Ľudia sa neustále vyhovárajú a hľadajú dôvody prečo niečo nejde namiesto toho, aby rozmýšľali ako sa to dá.

Neformálna študentská konferencia TACAMP bola jasným dôkazom pre všetkých pochybovačov o tom, že keď človek chce, všetko je možné. Všetkým organizátorom a spíkrom patrí moja obrovská vďaka za to, že som sa tejto skvelej akcie mohol zúčastniť.

Chcete vedieť, ako bolo? Čítajte ďalej v tomto článku alebo sledujte Facebook stránku TACAMPu. Čoskoro vraj budú aj videá :-)

9 vecí, ktoré o živote pomaly začínam chápať

Prvý som išiel na scénu ja s prednáškou "9 vecí, ktoré pomaly začínam o živote chápať". Tento divný názov som zvolil z toho dôvodu, že ma organizátori požiadali o tému, ktoré bude o živote a nie tak úplne o time managemente.

Keďže mám 27 rokov, a o živote neviem dohromady nič, výsledkom bolo 9 tipov, deväť vecí, ktoré sa snažím uvedomovať si každý deň. Hovoril som jednak pre študentov, ale jednak aj trochu sám pre seba, pretože nie všetko čo veľmi dobre vieme, vo svojom živote aj skutočne aktívne robíme.

Jakub Ptačin - To sa "nedá" robiť poctivo

Druhý nastúpil Jakub Ptačin, špičkový slovenský designér. Možno Vám jeho meno nič nehovorí, ale určite ste museli počuť o projektoch ako UniCamp, ToSaNeda.sk alebo o občianskom združení Backspace a ich QuickKancloch. Taký, aký sa zdá byť Jakub online, taký je aj v skutočnosti - skromný a súčasne veľmi veľmi profesionálny. Mimochodom, uvedomili ste si niekedy, že cesta Bratislava - Košice trvá 5 hodín a Bratislava - New York 8 hodín? Ja vďaka Jakubovej prezentácii áno :-)

Jakub je človek, ktorý vie, o čom hovorí. A nielen hovorí, ale aj skutočne robí...

P.S. Hádajte ktorý Jakubov slajd zožal najväčší potlesk? Žeby číslo 21? :-)

Michal Dragan - Si len produkt a musíš sa predať

Človek s nedokončenou strednou školou, ktorý prednáša vysokoškolákom. Expert na sociálne médiá a marketing, ktorý momentálne pracuje v slovenskej pobočke Google. Kombinácia ako z amerického filmu.

Mišova prednáška bola už tradične veľmi dobrá s hromadou užitočných informácií. Jediné, čo musíte urobiť, je zobrať si tie informácie k srdcu. (Ak ste na TACAMPe neboli, video pridám hneď ako ho organizátori dajú na web. Verte, že sa je na čo tešiť.)

Takže... Ak ešte nemáte profil na sociálnej sieti LinkedIn, založte si ho, vyšperkujte ho a ponuka na "dream job" na seba nenechá dlho čakať. Viac info nájdete na stránke Si len produkt a musíš sa predať.

andrej-kiska-tacampAndrej Kiska

Pre mňa jednoznačne top moment celej konferencie.

Andrej Kiska stojí za najúspešnejšou charitou na Slovenku - Dobrý Anjel. Určite tento projekt poznáte z billboardov a televíznych reklám, možno do nej aj prispievate. V tomto prípade, všetka česť!

Tieto riadky sa mi píšu dosť často... Napriek tomu, že som Dobrého Anjela už dávno poznal, prešiel som si ich web a videl všetko čo robia, nejak som tomu neveril. "Prečo by to niekto robil? Aká je jeho skutočná motivácia", hovoril som si.

Keď som však zažil pána Kisku naživo, uveril som. Jeho charizma a úprimnosť bola pravá. Viete, mám za sebou kopu kurzov o manipulácii, marketingu, psychologickom nátlaku a keby Andrej Kiska nebol "the real dal", keby niečo skrýval a snažil sa manipulovať, spoznal by som to.

Áno, je neuveriteľné, že na Slovensku je niekto, kto zakladá charitu s úmyslom nezištne pomáhať. Hanbím sa za to, že som sám rozmýšľal, prečo to vlastne robí a čo tým sleduje... Teraz to už viem. Chce proste pomôcť a pomáha.

A ak niekto povie, že už sa ten dôvod založenia Dobrého Anjela bol ten, že pán Kiska bude o rok kandidovať na prezidenta Slovenskej republiky, tak... čo na to povedať. Aj keby to tak bolo, čo si myslím, že nie je, čísla nepustia... Dobrý Anjeli za dobu svojej existencie zatiaľ ľuďom s rakovinou rozdali vyše 17,000,000 EUR (zdroj). Peniaze, ktoré im ľudia poslali, rozdali do posledného centu.

Martin Tino Hrnčiar - Hlavne k*rva začni

Na TACAMPe bol každý spíker, každý účastník a samozrejme organizátor príkladom toho, že "sa to dá". Prvý krok je nechať sa inšpirovať. Ale druhý krok je "ku*va už konečne začať" - presne o tom sa rozrozprával Martin Tino Hrnčiar, marketingový guru celosvetovej centrály RedBullu a kreatívny šéf vlastnej lifestyleovej značky Life Is Porno. Môj pocit z prednášky? WOW!

Workshopy

Celkovo boli na TACAMPe tri. Každý iný a každý dobrý (snáď aj ten môj).

  • Andrej Mikula - Papierové formy time managementu - Že vraj to bolo dobré :-)
  • Matej Michlík - Online marketing guru & Idealista. Myslí si, že sociálna komunikácia firiem by v dnešnej dobe mala byť základom, ale že práca tu nekončí. Vie, že ovplyvnenie firemnej kultúry je často zložité, úmerne k veľkosti firiem. Vraví "čím menšia, tým lepšia". Maťov workshop vďaka veľkému záujmu všetkých účastníkov trval dve hodiny namiesto pôvodne plánovanej jednej (ale Matej o tom časovom pláne vraj nevedel). Tak či tak, keď niekedy budete riešiť marketingové kampane na Facebooku alebo iných sociálnych sieťach, viete za kým ísť...
  • Daniel Krakovský - Srocky.sk - Mladý podnikateľ s množstvom skúseností z podnikania, krízového manažmentu a IT. Má rád čísla, tabuľky a paragrafy. Podniká od 15-tich rokov a za ten čas sa naučil mnoho vecí, hlavne veriť samému sebe. Aktuálne sa venuje projektu Srocky.sk, zakladá spoločnosti a poskytuje podnikateľské poradenstvo.
1

Andrej Mikula - TimeManagement.sk

 

2

Matej Michlik - Online marketing guru

 

3

Daniel Krakovský - Zakladnie sro na kľúč

Ďakujem!

Ďakujem všetkým organizátorom za skvelú konferenciu. Ďakujem za pozvanie a možnosť stretnúť super pozitívne namotivovaných ľudí, ktorí vedia, že "sa to dá". Verím, že sa na TACAMPe vidíme o rok alebo ideálne ešte skôr na inej podobnej akcii. Moje záverečné hodnotenie 11/10 :-)

tacamp-organizatori

TACAMP - Dream team

 

Na TACAMPe fotil Tomáš Puškáš.

Ďalšie články na tému: 

Vyskúšajte 5-dňovú time management výzvu

Copyright TimeManagement.sk 2020
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram