2-ročné skúsenosti s aplikáciou CleanMyMac

Rýchlosť Vášho počítača je priamo úmerná Vašej produktivite. Celkom logické je, že čím viac ho používate, tým ide pomalšie a preto ho treba pravidelne čistiť.
autor: Andrej Mikula

Rýchlosť Vášho počítača je priamo úmerná Vašej produktivite. Smutné, aj keď celkom logické je, že čím starší počítač máte, čím viac ho používate, tým ide pomalšie.

Deň za dňom sa v systéme postupne nabaluje viac a viac balastu, ktorý výrazne spomaľuje Váš počítač a Vašu prácu. Našťastie existuje riešenie...

Pamätáte si ešte aký rýchly bol Váš počítač v deň, čo ste si ho kúpili? Dal by som ruku do ohňa za to, že to bolo neporovnateľne rýchlejšie oproti tomu, čo zažívate dnes. Ale možno si pôvodnú rýchlosť svojho Macu už ani nevybavujete, súčasnú pomalosť považujete za normálnu a o to viac Vás môže výsledný efekt poteší.

CleanMyMac je aplikácia pre systém Mac OS X, ktorá sľubuje výrazné zrýchlenie Vášho počítaču a ušetrenie miesta na disku.

cmm-screenDlho som sa tejto aplikácii kvôli jej silnému marketingu vyhýbal, neveril som jej, ale po takmer 2 rokoch používania musím povedať, že som maximálne spokojný.

Za túto dobu sa mi vďaka nej podarilo odfiltrovať už vyše 24 GB balastu (dočasné cache súbory, zbytočné jazykové verzie, nesprávne odinštalované súčasti programov…). Keby som túto skvelú appku na svojom Mac-u nemal, asi by som už kupoval externý harddisk :-)

Aplikácia funguje veľmi rýchlo, intuitívne a v podstate ju stačí občas otvoriť a kliknúť na dve tlačítka: Scan & Clean. Nič viac netreba a Váš Mac ostatne dlho čistý a zdravý.

Aj keď CleanMyMac nie je zadarmo, odporúčam Vám vyskúšať aspoň jeho 30-dňovú skúšobnú verziu. Som jej vďačný za kopu ušetreného miesta na disku a hlavne času, pretože môj Mac funguje po dvoch rokoch intenzívneho používania rovnako rýchlo ako v deň, kedy som si ho kúpil.

P.S. Od rovnakej firmy samozrejme existuje aj alternatíva pre Windows, ktorá sa volá CleanMyPC. Nemám s ňou síce osobné skúsenosti, ale ak funguje rovnako dobre ako tá pre Mac, určite stojí za to ju vyskúšať.

Ďalšie články na tému: 

Vyskúšajte 5-dňovú time management výzvu

Copyright TimeManagement.sk 2020
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram