Iniciatíva za krátke emaily

Krátke emaily v štýle SMSiek posielam už niekoľko rokov. Naučil som sa to v zamestnaní, kde som pracoval so zahraničnými partnermi, ktorí boli naozaj veľmi vyťažení. Funguje to výborne.
autor: Andrej Mikula

Prvých pár týždňov som sa snažil v emailoch dodržiavať pravidlá slušnosti, odpovedať celou vetou, tak ako ma to učili v škôlke. Netrvalo ale dlho, kým som si všimol, že na mojich šesť odsekov zákazník odpovedal jedným slovom.

Prečítajte si aj: Urobte týchto 9 krokov a prestanete neznášať emaily

Typické odpovede boli: "Yes, No, Price?, OK, Call me tomorrow."

A na podiv mi to z vždy stačilo. Pôvodne som si síce myslel, že tí ľudia ma asi nemajú príliš radi a nechcú sa so mnou baviť, ale opak bol pravdou. Tak ako píše Leo Babauta vo svojom článku, krátkym emailom človeku dávate najavo úctu.

Neotravujete ho siahodlhými úvodmi, ale idete priamo k veci - šetríte jeho aj svoj čas.

Keď som si tieto veci uvedomil, zdalo sa mi logické písať naozaj len krátke emaily - niekedy len jedno slovo. Bohužiaľ, na Slovensku a v Čechách som sa často stretával s negatívnymi reakciami. Stručnosť sa občas z nejakého dôvodu zamieňala za drzosť.

Každopádne, konečne je tu skvelé riešenie. Web Five Sentences (päť viet). Vďaka tejto stránke je tu konečne spôsob, akým dať adresátovi najavo, že odpoveď jednou vetou neznamená neúctu, ale práve naopak - úctu v jeho čas a vyťaženosť.
http://five.sentenc.es

Ďalšie články na tému: 

Vyskúšajte 5-dňovú time management výzvu

Copyright TimeManagement.sk 2020
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram