Kancelárie úspešných ľudí: Kde pracovali Bill Gates, Steve Jobs a ďalší?

Ako a kde pracujú pracujú tí najúspešnejší ľudia našej doby?

Kancelárie úspešných ľudí: Kde pracovali Bill Gates, Steve Jobs a ďalší?

Time management je úzko spojený s pracovným prostredím. Každý má svoj unikátny štýl rozloženia kancelárie. Niekto miluje minimalizmus a sklenené stoly, iní ľudia (ako napríklad ja) preferujú kreatívny chaos.

V tomto článku sa pozrieme na to, ako a kde pracujú niektorí z najvýznamnejších a najbohatších ľudí sveta. Bude to skôr moja reflexia, môj pocit z jednotlivých priestorov ako nejaká detailná analýza.

Ak máte chuť, podeľte sa aj vy o svoje názory buď dole v komentároch alebo na facebooku.

David Allen

Guru moderného time managementu. Zakladateľ sýstému GTD - Getting Things Done.

V roku 2024 je fascinujúce vidieť, že hoci princípy a systém zostávajú nepriestrelné, dnešná technológia znamená, že celý tento papierový systém archivácie by existoval skôr v digitálnych softvérových aplikáciách a systémoch než vo fyzickej podobe..

Aj keď systém GTD mám veľmi rád, kancelária Davida Allena a jej príliš veľká systémovosť ma nebaví. Pripadá mi nudná. Na druhú stranu, David má na stole vždy presne iba tie veci, ktoré momentálne používa. Minimum rozptýlení určite prospieva jeho produktivite. Najzaujímavejšie predmety na jeho stole budú pravdepodobne veľký a jednoduchý A4 zapísník vpravo a diktafón po Allenovej ľavej ruke. Všetky zápisy a nahrávky Allen samozrejme každodenne kontroluje a spracúva.

Steve Ballmer

Bývalý človek č. 1 v Microsofte. Nástupca Billa Gatesa.


Celkom milý office niekde v centrále Microsoftu. Je vidieť, že aj v nudnom kancelárskom komplexe sa dá vytvoriť niečo milé a osobné. Páči sa mi hlavne fľaša vína postavená na šuplíkoch vpravo a rodinné fotografie na nástenke :)

Bill Gates

Zakladateľ Microsoftu. Jeden z najbohatších ľudí na svete. Filantrop.

Tri externé monitory - Podľa Microsoftu základ produktívnej práce...


Na prvý pohľad ma zaujali tri veľké obrazovky. Hovorí sa, že čím viac monitorov, tým vyššia produktivita. Bude to asi pravda - veď koho baví večene prepínať medzi oknami a hľadanie tej správnej informácie? Predpokladám ale, že Bill pred fotením trochu upratal. Neverím, že tak vyťažený človek môže mať na stole taký dokonalý poriadok...

Al Gore

Bývalý viceprezident USA. Držiteľ Nobelovej ceny za mier. Ekologický aktivista.


Takisto ako Bill Gates, aj Al Gore si užíva luxus troch veľkých monitorov . Navyše za chrbtom mu bežia správy na ďalšej veľkoplošnej obrazovke.  Obdivujem jeho kopu knižiek porozhadzovaných po stole a improvizovaný flipchart vľavo. Tak nejak to vyzeralo v mojom "home office", keď som písal svoju bakalársku prácu. Takže ak Vám nabudúce bude niekto hovoriť, že ste bordelár a preto nikdy nič nedokážete, kľudne ho odkážte na túto fotku.

Steve Jobs

CEO spoločností Apple a Pixar. Pod jeho vedením prišiel na svet iMac, iPod, iPhone a iPad.


Fotografia z roku 1982 zachytáva Steva Jobsa vo svojom dome. Jeho "kancelária" je čistý  a zároveň príjemný minimalizums, kde Stevovi nič nebráni oddávať sa naplno zenovej meditácii a kreativite.

O pár rokov neskôr sa objavila nová fotografia ukazujúca trochu reálnejší pohľad na Stevov pracovný život.

Steve Jobs vo svojom home office. Photo: Diana Walker

Ktorá kancelária sa Vám páči najviac? A ktorá sa najviac podobá na tú Vašu?