8,5 každodenných pravidiel úspechu

8,5 každodenných pravidiel úspechu

Nasledujúcich 8,5 pravidiel sú veci, na ktoré sa snažím myslieť každý deň. Nie vždy sa mi to podarí, nie vždy urobím všetko zo svojho zoznamu, ale dni, kedy to tak je, naozaj stoja za to...

1) Vstávajte skoro ráno. "Ranní ptáče dál doskáče." Ranné vtáča zarába peniaze. Pracujte, kým ostatní spia. Oplatí sa to. Ak sa naučíte vstávať o piatej ráno, do 9:00 toho stihnete viac, ako mnoho iných ľudí za celý deň.

2) Milute to, čo robíte. Ak svoju prácu nemilujete, nikdy v nej nebudete najlepší. Robte to, čo milujete, alebo radšej robte niečo iné.

3) Prekážky sú na to, aby ste ich prekonali. "Prekážky sú to, čo vidíte, keď sa prestanete dívať na svoj cieľ."  -- Brian Tracy. Prekážky sú na Vašej ceste nutné, ale nie sú "nutné zlo". Keby ste ich na ceste nemali, mohol by ísť rovnakou cestou úplne každý. A stálo by potom vôbec za to prísť do cieľa?

4) Berte každé "nie" ako "zatiaľ nie". Nepočúvame len svojimi ušami. Počúvame aj svojou hlavou a spôsob, akým vnímame slová druhých ovplyvňuje náš osud viac ako čokoľvek iné... Keď si začnete plniť svoje sny, ľudia Vám budú hovoriť "Nie." Môžeme si dohodnúť obchodné stretnutie? Nie. Páči sa Vám tento návrh. Nie. Chcete si kúpiť náš produkt? Nie. Nie. Nie... Vykašlite sa na negativitu ľudí. Nenechajte sa odradiť a hlavne neberte odmietnutie alebo nesúhlas ostatných príliš osobne.

5) Na Facebook chodievajte len veľmi málo alebo vôbec. Investujte svoj čas, nestrácajte ho. Pridaná hodnota lajkovania statusu kamarátov je v podstate nulová. Uvedomte si, že cieľom firmy Facebook je spraviť z Vás konzumnú ovcu, ktorá kliká na reklamy. Mark Zuckerberg nám chce skôr vyžmýkať kreditku a všetok voľný čas ako pomôcť nájsť kamarátov...

6) Každé ráno čítajte aspoň 20 minút. Staňte sa večným študentom... Koľko kníh ste prečítali za posledný rok? "Vyhadzujete 150-tisíc dolárov za vzdelanie, ktoré by ste mohli získať vo verejnej knižnici za 1,50 aj s upomienkami.", hovorí hlavný hrdina filmu Dobrý Will Hunting. Niečo na tom bude...

7) Každé ráno píšte aspoň 20 minút. O čom by ste mali písať? O čom len chcete! Dajte svoje myšlienky na papier. Zachováte si tak čistú hlavu po zbytok dňa. Niektorí ľudia hovoria, že neexistuje nič lepšie ako ísť si ráno zabehať na čerstvý vzduch - a usporiadať si tam myšlienky. Ja som pomerne lenivý, takže si myšlienky radšej usporadúvam pri šálke kávy a stránke 750words.com :)

8) Zavolajte ľuďom, ktorých máte radi - a povedzte im to. Tento bod snáď nepotrebuje ďalší komentár...

8,5) Povedzte sami sebe, že ste najlepší. Teraz už viete, prečo ten polovičný bod v nadpise článku :) Afirmácie, neustále opakovanie si "Som najlepší. Som najlepší. Som najlepší." sú mi neuveriteľne proti srsti. Lenže ešte viac neznášam, keď sa niekto bezdôvodne ponižuje a sám sebe je najväčším kritikom. Nemusíte si hovoriť "Som ten najlepší boxer všetkých čias.", tak ako si to opakoval Mohammed Ali 1000x za deň. Na začiatok bude stačiť, ak si priznáte, že ste dobrý v tom, čo robíte a zaslúžite si žiť svoj sen. Berte to ako experiment. Povedzte si: "Mám sa rád a zaslúžim si byť úspešný." Ako Vám to znie?

Ako si zvýšiť sebavedomie? Toto video Vám pomôže.
Zdá sa Vám, že nie ste dosť dobrý? Ak pochybujete o sebe a kvalite svojej práce, pozrite si toto video.